Home / Yönetim / Önsöz

Önsöz

Hoşgeldiniz

1996 yılında kurulan derneğimiz her geçen gün gelişmekte ve artan üye sayısı ile büyümektedir.Ülkemizin tüm bölgelerinden katılım sağlayan üyeleri ile her yıl iki kez yapılan bölge toplantılarında yenilenen ve güncellenen bilgi paylaşımı sağlanmaktadır.Bunun yanı sıra Türk Gastroenteroloji derneği ile birlikte yapılan ulusal Gastroenteroloji haftası içerisinde kendi bilimsel programını gerçekleştirmektedir.

Türkiye’de endoskopi hemşirelerinin, endoskopistlerin, mikrobiyologların, hijyen uzmanlarının ve biyomedikal endüstri temsilcilerinin katılımı ile geliştirilen bir ‘konsensüs yönergesi’ henüz bulunmamaktadır ancak ESGE/ESGENA yönergeleri güçlü kılavuzlarıdır. Her ülkede endoskopistler, hemşireler ve hastane yöneticileri, yerel düzenlemelere ve ulusal yasalara uymak, üretici firmaların talimatlarını dikkatle uygulamak zorundadır.

Gastrointestinal Endoskopi Hemşireleri ve Teknisyenleri Derneği (GEHTD) 2008 yılından bu yana ESGENA üyesidir.

Gastrointestinal Endoskopi Hemşireleri ve Teknisyenleri Derneği olarak hedefimiz gelişen teknolojiyi de kullanarak bilgi paylaşımında bulunmak, Endoskopi Hemşire ve Teknisyenlerinin önemini vurgulamak,bilimsel çalışmalarda ve platformlarda yer almaktır. Derneğimiz aynı zamanda sertifika programı için çalışmalarını sürdürmektedir.

Bilgisayar ve internet bugünün bilgisine en çabuk ve en kolay yoldan ulaşmanın vazgeçilmez araçlarındandır.Bu bağlamda yönetim olarak amacımız web sayfamızı yenileyerek meslektaşlarımızla güncel ve hızlı bir şekilde bilgi paylaşımı sağlayabilmektir.

Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim .

TÜRKAN AKYILDIZ

GEHTD BAŞKANI

Bir Cevap Yazın